Máš mně v balíčku

Je pět ráno a vrtím se ve stanu, už mi nejde spát. Ruším tím mého muže, který by jinak spal až do osmi. Jenže je léto a již je světlo. V kempu slyším pár zvuků, jak jde někdo na záchodky. A taky slyším to nádherné ticho Dolomit. Ještě se párkrát přetočím s nadějí,  že usnu na druhém boku líp, než na tom předtím. Kamil mě pokaždé láskyplný obejme, trpělivě, pevněji a s nadějí,  že už se otáčet nebudu.  Většinou to funguje. Jako na potvoru dneska nic. Abych ho nerušila, tak vstanu a jdu na procházku.  
U snídaně se tomu smějeme.  A říkám mu:  "Jo, to máš v balíčku, vzal sis mě i s tím, to je součástí." 

Jsme doma a kumuluje se vyhrocená situace. Taková běžná domácí  rutina. Až se rozčílím kvůli něčemu naprosto banálnímu. Asi to znáte.  A Kamil na mě kouká s výrazem - ještě že tě  to brzy přejde a bude to v pohodě. Bere to, že to je součástí balíčku mého Já. Že jeho žena má emoce, které čas od času vyletí ven. A s láskou a trpělivě mě  objímá, aby to přešlo. Nikdy jsem od něj neslyšela urážku ani ponížení za to, jaká jsem v mých pokleslých okamžicích života.   

Je osm věcer a Adam se ptá,  jestli může jít na návštěvu ke kamarádovi. Jakože hned. A Kamil mu pedagogicky a trpělivě vysvětluje,  že večer se na návštěvu nechodí. Někdy mám pocit, jak musí "strašně trpět" v týhle rodinný partě. Asi půjde rovnou do nebe, očistec již má za sebou. I moje děti bere jako součást mého balíčku.  Patří ke mě a jsou tu s námi, všechny tři. 

Jsem takový kompletek se všema mýma charakteristickýma rysama. I s těma , které se mu nelíbí a taky s těma,  které se nelíbí mě. Je to součástí mé podstaty. To jsem Já.  Pracovala jsem hodně na odházení spousty masek, které si člověk životem nasazuje. Potkali jsme se v okamžiku,  kdy nám jich zbylo tak málo,  že si vidíme vzájemně do našeho nitra. Jako bychom se znali roky. A vzájemně se respektujeme a uznáváme a milujeme takoví,  jací jsme. S celým balíčkem.  

Svět bude mnohem tolerantnější, až budeme jeden druhého vzájemně přijímat jako celek. Učme se toleranci toho druhého a berme ho jako takový balíček vlastností. Neukazujme své lepší Já jen tím,  že budem kritizovat toho druhého a lézt do výšky po jeho zádech. Respektujme druhou osobu a nepřekračujme její  hranice.

Skupinový terapeutický trénink 2v1
Získej licenci na nejúčinnější meditační techniky.
Meditační techniky a terapie pro osobní transformaci i vedení skupin.
Letní trénink plný naplňujících zážitků.


Články

...ale trochu klidu bych potřebovala Více


Červená růže

Lucie Kubů

 

Nejbližší kurzy

Také máš někdy pocit, že tvá síla je tak velká, že bys jen mávnutím ruky zhasla slunce? A tak raději svou sílu nepoužíváš. Co kdyby se to faaakt stalo.

Maxe Švabinského 433, Brandýs nad Labem,Stará Boleslav, 21. 9. 2021 - 15. 2. 2022

Zobrazit detail
 

Pravidelné kurzy

Cvičení je pro současnou ženu, ktera chce být zdravá a krásná a stát pevně nohama na zemi. ☆☆ Od září začínáme nový kurz Mohendžodáro, tantra jógy pro ženy v Staré Boleslavi ☆☆

Maxe Švabinského 433, Brandýs nad Labem,Stará Boleslav, neděle září - unor 10 setkání jednou za 14 dní

Zobrazit detail

Cvičení je pro současnou ženu, ktera chce být zdravá a krásná a stát pevně nohama na zemi.

Maxe Švabinského 433, Brandýs nad Labem,Stará Boleslav, neděle 17.00 - 21.00 - 10 setkání

Zobrazit detail