Máš mně v balíčku

Je pět ráno a vrtím se ve stanu, už mi nejde spát. Ruším tím mého muže, který by jinak spal až do osmi. Jenže je léto a již je světlo. V kempu slyším pár zvuků, jak jde někdo na záchodky. A taky slyším to nádherné ticho Dolomit. Ještě se párkrát přetočím s nadějí,  že usnu na druhém boku líp, než na tom předtím. Kamil mě pokaždé láskyplný obejme, trpělivě, pevněji a s nadějí,  že už se otáčet nebudu.  Většinou to funguje. Jako na potvoru dneska nic. Abych ho nerušila, tak vstanu a jdu na procházku.  
U snídaně se tomu smějeme.  A říkám mu:  "Jo, to máš v balíčku, vzal sis mě i s tím, to je součástí." 

Jsme doma a kumuluje se vyhrocená situace. Taková běžná domácí  rutina. Až se rozčílím kvůli něčemu naprosto banálnímu. Asi to znáte.  A Kamil na mě kouká s výrazem - ještě že tě  to brzy přejde a bude to v pohodě. Bere to, že to je součástí balíčku mého Já. Že jeho žena má emoce, které čas od času vyletí ven. A s láskou a trpělivě mě  objímá, aby to přešlo. Nikdy jsem od něj neslyšela urážku ani ponížení za to, jaká jsem v mých pokleslých okamžicích života.   

Je osm věcer a Adam se ptá,  jestli může jít na návštěvu ke kamarádovi. Jakože hned. A Kamil mu pedagogicky a trpělivě vysvětluje,  že večer se na návštěvu nechodí. Někdy mám pocit, jak musí "strašně trpět" v týhle rodinný partě. Asi půjde rovnou do nebe, očistec již má za sebou. I moje děti bere jako součást mého balíčku.  Patří ke mě a jsou tu s námi, všechny tři. 

Jsem takový kompletek se všema mýma charakteristickýma rysama. I s těma , které se mu nelíbí a taky s těma,  které se nelíbí mě. Je to součástí mé podstaty. To jsem Já.  Pracovala jsem hodně na odházení spousty masek, které si člověk životem nasazuje. Potkali jsme se v okamžiku,  kdy nám jich zbylo tak málo,  že si vidíme vzájemně do našeho nitra. Jako bychom se znali roky. A vzájemně se respektujeme a uznáváme a milujeme takoví,  jací jsme. S celým balíčkem.  

Svět bude mnohem tolerantnější, až budeme jeden druhého vzájemně přijímat jako celek. Učme se toleranci toho druhého a berme ho jako takový balíček vlastností. Neukazujme své lepší Já jen tím,  že budem kritizovat toho druhého a lézt do výšky po jeho zádech. Respektujme druhou osobu a nepřekračujme její  hranice.

Mentorka ženských meditací Mohendžodáro
Buduj si komunitu stejně naladěných žen.
Meditační techniky a terapie pro osobní transformaci ženy.
Letní trénink plný naplňujících zážitků.


Články

...ale trochu klidu bych potřebovala Více


Červená růže

Lucie Kubů

 

Nejbližší kurzy

Pokud měsíc pohne mořem, tak určitě má i jinou velkou sílu.

Artual z.s., Letohradská 761/62, Praha 7, Holešovice, 30. 9. 2020 - 30. 9. 2020

Zobrazit detail

Pokud měsíc pohne mořem, tak určite má i jinou velkou sílu.

Dotekem rozkvétat, Smetanova 358, Mladá Boleslav, 4. 10. 2020 - 4. 10. 2020

Zobrazit detail
 

Pravidelné kurzy

Láká vás tanec, cvičení, uvolnění těla, relaxace, meditace, .... oblíbené večery s MOHENDŽODÁRO jsou opět v Hoštce

Hoštka, mateřské centrum Mája, pondělky 18,30 - 21,30 jednou za 14 dní -12 setkaní

Zobrazit detail

Láká tě cvičení v ženském kruhu? Chceš udělat něco pro své zdraví a krásu? Přijď mezi nás.

Dotekem rozkvétat, Smetanova 358, Mladá Boleslav, Každou neděli večer od 18,30 do 21,00 = 16 setkání

Zobrazit detail

Cvičení je pro současnou ženu, ktera chce být zdravá a krásná a stát pevně nohama na zemi. ☆☆ Od září začínáme nový kurz Mohendžodáro, tantra jógy pro ženy v Artualu na Letné ☆☆

Artual z.s., Letohradská 761/62, Praha 7, Holešovice, Každou středu 18,30-21,00

Zobrazit detail